1.4.11

Komiksy Adventurers Athosa

Witam!

Dzisiaj chciałem zaprezentować Państwu komiksy o tematyce Adventurers autorstwa Stevena Bishopa, znanego również jako Athos.

Dotychczas napisał ich on cztery:

1. Johnny Thunder and the King of the Gypsies - Johnny Thunder i król cyganów - opowiada historię Eridanusa Cookego (przyjaciela Johnny'ego, "zamiennika" dra Kilroya) i jego perypetie z królem cyganów i jego córki. Tematyka może nie jest zbyt elegancka, ale jego fabuła jest ciekawa. ;) Komiks oprócz Kilroya nie zawiera też Barona von Barrona.

2. Johnny Thunder and the Poachers of Prehistory - Johnny Thunder i prehistoryczni kłusownicy - jeden z mniej interesujących, moim zdaniem. Opowiada historię kłusowników, którzy polowali na dinozaury na pewnej południowoamerykańskiej wyspie. Ich ofiarą pada również panna Pippin Read.

3. Johnny Thunder and the Cave of Terror - Johnny Thunder i jaskinia grozy - to mój ulubiony komiks. To historia o Johnnym i jego przyjaciołach i wrogach - w tym o drze Kilroyu Baronie von Barronie - szukających skarbu w jaskini, która okazała się magiczna i zarazem nawiedzona (brzmi trochę śmiesznie :) ). Warto wspomnieć, że historia ta została opublikowana w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, znanej też jako Hallowe'en. ;)

4. Johnny Thunder and Blackheart's Gold - Johnny Thunder i złoto Czarnego Serca - biorą w nim udział wszyscy "klasyczni" bohaterowie, a także Eridanus Cooke. Historia opowiada o poszukiwaniu skarbu piratów wśród amazońskiej dżungli.

W przygotowaniu jest podobno także komiks pt. "Johnny Thunder and Valhalla's Stepchildren" ("Johnny Thunder i pasierbowie Valhalli") opowiadający o przygodach podróżników z wikingami, jednakże nie sądzę, że zostanie on ukończony w najbliższym czasie. ;)

Tak czy inaczej zachęcam do czytania i oglądania.

Pozdrawiam, Dr Kilroy

2 komentarze:

 1. Anonimowy2/4/11 23:13

  Co do ankiety, to znowu się przyczepię: średniowiecze powinno się rozgraniczyć na romański i gotyk, bo np. ja pierwszego bardzo nie lubię, ale drugi jest świetny... No i od razu przeszedłeś z XIX wieku w modernizm, ogólnie style XIX wieczne można wpisać do jednego worka eklektyzmu wcześniejszych, ale jeden się wyróżniał-secesja, która wprowadzała coś nowego. Najwybitniejsze przykłady to chociażby Sagrada Familia Gaudiego- podciągniesz ją pod jakiś istniejący wcześniej styl ? ;>

  Maks

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do średniowiecza masz rację. Co do reszty rzeczywiście miałem pewien problem z tymi dzięwiętnastowiecznymi stylami, mogłem ich nie uwzględniać w ogóle. :)

  Pozdrawiam, Dr

  OdpowiedzUsuń