12.4.11

Najlepsze zestawy Lego w historii - nr 9.

Witam! Dziś kolejna notka z cyklu o najlepszych zestawach Lego. Przyszedł czas na numer 9, a mianowicie:

6990 Monorail Transport System z serii Space, podserii Futuron:Tego zestawu również nie posiadam. Jest on jednak mimo to najlepszym zestawem z serii Space (a więc będzie jedynym jej przedstawicielem w tym cyklu). Był on w ogóle pierwszym zestawem, w którym zastosowano mój ulubiony system Monorail, o którym pisałem tutaj. Znajduje się on oczywiście na mojej liście zakupów priorytetowych. :)
Sam asortyment części z tego zestawu nie jest bardzo oszałamiający, jednakże pozwala na zbudowanie własnej kolejki Monorail. Torów jest jednak niewiele, lecz kiedy ma się jeszcze jakieś inne zestawy z tą technologią, można je rozbudować do dość pokaźnych rozmiarów. Zestaw zawiera również części z lampkami, kabel i tzw. battery boxa, dzięki którym można budować MOCe ze świecącymi elementami, niekoniecznie związane ze Space czy kolejkami w ogóle.
Sam model podstawowy zestawu został dobrze zaprojektowany i nieźle się prezentuje. Jest też ogólnie dość bawialny - zawiera różne schowki oraz pięć ludzików - dwóch niebieskich astronautów oraz trzech żółtych. Kolejną zaletą są modele alternatywne podane z tyłu instrukcji:Na dziś to już wszystko. W następnej części zestaw, który już jest w moim posiadaniu. :)

Pozdrawiam, Dr Kilroy

2 komentarze:

 1. Anonimowy26/4/11 11:52

  Witam serdecznie Doktorze.
  Moim zdaniem za bardzo nawiązujesz na tym blogu do tego co powinno być na "Formal Style". :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już nie publikuję off-topowych wpisów tutaj. Jeśli chodzi Ci o zdjęcie chłopca obok nagłówka, to pozwól mi zachować taki akcent. ;)

  Pozdrawiam, Dr

  OdpowiedzUsuń