26.9.09

Metroliner monorail, mały artykuł o kolejkach jednotorowych i ogłoszenie

Użytkownik Brickshelfa BBroich przerobił słynny zestaw - pociąg 4558 Metroliner na kolejkę jednotorową:Obrazek to link do galerii, można tam znaleźć kilka innych niezłych kolejek.

Wartałoby wspomnieć przy tej okazji o kolejkach jednotorowych. Pierwszy raz system ten został użyty w 1987 roku w zestawie z serii Space - 6990 Monorail Transport System:System opiera się na torze z jedną szyną pośrodku podpieranym przez specjalne wsporniki. Wymaga on specjanego silnika. Teraz jednak wszystkie części do kolejek jednotorowych są bardzo drogie. Szkoda, sam bym chętnie zbudował parę takich "pociągów". Najlepszym zestawem z tej niby-serii jest według mnie Townowy 6399 Airport Shuttle:


I jeszcze ogłoszenie: prawdopodobnie zatrudnię jeszcze dwóch co-bloggerów - Legofana i Sprintera94 (Krzysztofa) z KMFL. Blog jest też dwujęzyczny! Jestem w trakcie tłumaczenia notek.

5 komentarzy:

 1. Dobra notatka, niezły pomysł miał BBroich. Co do mnie to jeszcze się zastanowię, czy zostanę co-blogerem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś krótkie i ubogie notki piszesz, "wzorowany na satb" - najsłabsza notka u Szymona jest bardziej rozbudowana niż tutaj najlepsza.

  Tak trzymać...

  OdpowiedzUsuń
 3. To miała być niby-notka. ;) Normalne notki będą naturalnie większe. Oczywiście, że Szymon jest lepszy - on w końcu jest dorosły, może jak ja będę AFOLem, to też będę podobnie pisał. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dr Kilroy, a co za problem notke napisać troszke dłuższą i o czymś konkretnym?

  W końcu to subiektywny blog, czyli krytykujesz, oceniasz i wydajesz sądy jakie sobie chcesz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niedługo będę pisał coś dłuższego i o czymś konkretnym. ;)

  OdpowiedzUsuń