28.9.10

Moje najlepsze zestawy

Witam!

Po raz kolejny już z rzędu przepraszam, że niewiele piszę, jednak mam teraz dość pracowity okres roku. Niemniej jednak od czasu do czasu próbuję coś napisać. Ostatnio w Legowym światku nie dzieje się nic wartego uwagi (z tego co mi wiadomo), więc jedyne wyjście to:
a) opisać MOCa,
b) stworzyć temat samemu.

Ponieważ niedawno (stosunkowo) pisałem o MOCach, postanowiłem napisać o tym, z jakich zestawów jestem najbardziej dumny. :)
Musimy oczywiście zacząć od mojego najrzadszego i najdroższego zestawu, a mianowicie:

1. 6399 Airport Shuttle:Muszę kiedyś zrobić jego recenzję. Pamiętacie Państwo może notkę o pociągach Monorail? Wtedy marzyłem o takiej kolejce. W końcu odnalazłem stosunkowo tani egzemplarz na Allegro, a na Święta już go miałem. Muszę przyznać, że jest to mój ulubiony zestaw. Oprócz pięknego modelu i ciekawych, choć staromodnych figurek, przywodzi mi na myśl ten stary, dobry styl lat 80. To on zachęcił mnie ostatecznie do kupowania starych zestawów zamiast nowych. Mimo dość wczesnego powstania, jest on bardzo bawialny. Zawiera również wiele elementów przydatnych do budowania pociągów Monorail i można go rozbudowywać o inne zestawy Flight, dlatego głównie planuję na Boże Narodzenie kupić sobie 6597 Century Skyway, kolejny piękny, klasyczny zestaw Town:2. 10182 Cafe Corner:To oczywiście Cafe Corner, jeden z najbardziej kultowych zestawów ostatnich lat. Zapoczątkował serię Modular Houses, jedną z najbardziej udanych w historii Lego. Może i następne kamienice są niezłe, ale moją ulubioną zawsze będzie Cafe Corner. ;) Jedyne, co nie pasuje mi w tym zestawie, to brak jakiegokolwiek wystroju wnętrz, ale wtedy projektanci nie wpadli jeszcze na taki pomysł - można to przeboleć. :)

3. 4558 Metroliner:Kolejny klasyczny zestaw, tym razem Trains. Był to mój pierwszy tak stary zestaw. Nie wiedziałem, czego można się spodziewać, byłem więc mile zaskoczony. Zalety tego zestawu to ogromna ilość klasycznych ludzików, trochę torów i innych części do Trains oraz możliwość zbudowania z instrukcji dwóch modeli, moim zdaniem nie różniących się pod względem wyglądu. Na minus trzeba zaliczyć brak regulatora prędkości. Ja na szczęście swój dostałem razem z zestawem od sprzedawcy na Bricklinku, poza tym nie są one specjalnie drogie czy rzadkie, jak na części od 9V. Wnętrze lokomotyw jest nieco ubogie, ale co do wagonu nie mam się do czego przyczepić. Dodatkowym plusem jest też możliwość dokupienia dodatkowego wagonu w zestawie 4547 Club Car:Obecnie zestaw ten jest jednak raczej drogi, kosztuje prawie tyle, co sam pociąg, więc tylko prawdziwym kolekcjonerom opłaca się go kupować. ;)

4. 5978 Sphinx Secret Surprise i 5988 The Temple of Anubis:

Jedne z największych i najlepszych zestawów z mojej pierwszej serii, Adventurers. Potem przerzuciłem się raczej na Town, ale to nie znaczy, że o Johnnym Thunderze i jego przyjaciołach (m.in. Dr. Kilroyu :) ) zapomniałem. Podstawowe zalety tych zestawów i to, co doceniam w serii Adventurers, to bardzo wysoka bawialność. Czym by była ta seria bez pułapek i zapadni? Oprócz tego, zestawy te zawierają sporo ciekawych części i ludzików. Modele, zarówno pojazdy jak i budowle, w znakomitej większości są udane. Z okresu tzw. Mrocznego Wieku Lego, Adventurers to najlepsza propozycja firmy Lego.

5. 7171 Mos Espa Podrace:Wśród raczej nieciekawych i szarych zestawów z Gwiezdnych Wojen, ten przebija się wielkością i kolorami, i częściowo dlatego jest jednym z moich ulubionych. Jest to doskonały dawca części na różnego rodzaju gadżety-bzdety, bibeloty i inne miniatury budowlane. :) Sporo elementów może też przydać się do tworzenia tzw. greebli, czyli pseudo-technicznych elementów statków kosmicznych itp. Na plus zaliczają się też figurki z Gwiezdnych Wojen, gdy nie mamy gdzie ich używać, można je za wysoką ceną zbyć na Bricklinku czy Allegro. :) Modele są jednymi z najbardziej udanych z tej serii i o ile ścigacz Anakina (niebiesko-żółty) może się wydawać mały, a Sebulby (pomarańczowo-czarny) toporny i ciężki, to pojazd Gasgano (zielony) jest stosunkowo lekki i ciekawy, dlatego jest on moim ulubionym fragmentem tego zestawu.

To tyle na dziś. Następnym razem opowiem o mojej liście życzeń, czyli jakie zestawy chciałbym mieć w swojej kolekcji.

Pozdrawiam, Dr Kilroy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz