26.6.10

Kolejne nowości Exclusive

Witam wszystkich. Dawno nic nie pisałem, ale jako że są wakacje nadrobię zaległości.

Parę dni temu dowiedzieliśmy się o tym, że jeszcze we wrześniu tego roku pojawią się dwa zupełnie nowe zestawy z serii Exclusive - Winter Village Bakery 10216 oraz 10214 Tower Bridge! Niestety nie ma jeszcze zdjęć, ale jak się pojawią, to natychmiast je wstawię na bloga.
Coś ostatnio bardzo dużo niezwykłych konstrukcji tworzy LEGO - i bardzo dobrze :-).

Zimowa piekarnia 10216 prawdopodobnie będzie utrzymana w stylu Winter Toy Shop. Zestaw ma się składać z 687 klocków i 7 minifigurek z akcesoriami (nie wiadomo jakimi).

Tower Brige to najsłynniejszy most zwodzony w Londynie, łączący brzegi rzeki Tamizy. W zestawie ma się znajdować także londyńska taksówka i tradycyjny czerwony dwupiętrowy autobus oraz ciężarówka i rower. Wymiary mostu to 102 cm długości, 45 cm szerokości i 26 cm. Składa się z aż 4287 klocków! Ale potwór, to będzie najdłuższa konstrukcja LEGO w historii. :-)

Dodatkowo mamy nowy zestaw Star Wars Ultimate Collector Series. Dlaczego o nim piszę? Bo jest to bardzo elegancka konstrukcja z Gwiezdnych Wojen. A oto on:

Lambda Class Imperial Shuttle 10212:Zbudowany z 2503 elementów i zawierający 5 minifigów gigantyczny model promu Imperium klasy Lambda jest wyjątkowo ciekawą konstrukcją. Dolne skrzydła można złożyć, a kabina jest w pełni odwzorowana. Wymiary - 71 cm wysokości i 57 szerokości! Cena - "jedyne" 259,99 dolarów amerykańskich.
Co ciekawe ten prom zbudował już LUGPolowicz Dmac. Dodatkowo Jego konstrukcja była zdalnie sterowana - dolne skrzydła składały się. Wygląda tak.
Sami skomentujcie i powiedzcie, która wersja jest Waszym zdaniem lepsza.

Pozdrawiam, Krzysztof.

1 komentarz: