22.5.10

Nowy zestaw Exclusive!

Witam wszystkich.

Kilka dni temu pojawiła się informacja i zdjęcia nowego zestawu z serii Exclusive - Space Adventure 10213.Zestaw moim zdaniem jest wspaniały. Składa się z 1204 kloców, zawiera trzy minifigurki - dwóch astronautów i jednego pracownika obsługi naziemnej. Prom kosmiczny ma długość 44 cm i 25 cm szerokości. Zbiornik zewnętrzny i rakiety pomocnicze można odczepić. Prom ma także otwieraną kabinę, do której możemy włożyć kosmonautów i otwierany luk w którym się znajduje ruchomy wysięgnik z teleskopem (prawdopodobnie jest to teleskop Hubble'a - tak mi się wydaje) oraz rozkładane podwozie.

Cóż... Ten zestaw to wielka niespodzianka. Nie było żadnych zapowiedzi na temat powstania tego typu zestawu ekskluzywnego. Moim zdaniem jest wspaniały. :-) Minifigurki mają piękne skafandry, prom kosmiczny jest bardzo dobrze odwzorowany i posiada sporo funkcji.

Szczerze mówiąc rakiety jak i sam prom bardzo przypominają te maszyny NASA: http://www.dbtechno.com/images/NASA_space_shuttle_giveaway.jpg .

Cieszę się, że LEGO pomyślało o stworzeniu takiego zestawu, ponieważ 2010 jest rokiem wycofania ze służby wszystkich promów kosmicznych NASA.

Więcej informacji i zdjęć znajdziecie państwo tutaj: http://shop.lego.com/product/?p=10213&LangId=2057&ShipTo=PL .

Pozdrawiam, Krzysztof.

3 komentarze:

 1. Anonimowy8/6/10 13:06

  Blog chyba padł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy8/6/10 17:39

  I bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 3. On nigdy nie pada - zawsze powstaje, jak mrówka, którą próbujesz zabić kapciem. :P
  Na poważnie: byłem chory, a i w ten weekend pewnie też nic nie napiszę, bo muszę nadrobić zaległości. :) Liczmy więc na pomoc Krzysztofa. ;)

  OdpowiedzUsuń