1.11.09

CCC VII!Obrazek to link. Zaczęło się! Tak jak zwykle konkurs trwa 2 miesiące - od dziś do 31 grudnia. Wspomnę, że nagrody w tym roku są dość atrakcyjne, a kategorie oryginalne i ciekawe.


Postęp Technologiczny

Wybuduj scenę z urządzeniem, które zmieniło średniowieczne działania wojenne, handel, architekturę, przemysł lub eksplorację (nie wiedziałem jak inaczej przetłumaczyć to słowo :P ).

Nagroda: używany 6030 Catapult:
Alternatywny Wszechświat

Zbuduj MOCa używając części tylko z oficjalnych zestawów Castle (coś dla mnie :D ). Pomysły: wozy, karczmy, sklepy, stajnie i wieże. Tu nie ma limitu wymiarów płytki bazowej.

Nagroda: używany 6041 Armor Shop:
Średniowieczne Żeglarstwo

Zbuduj scenę przedstawiającą życie na morzu/przy morzu. Pomysły: statki, porty, latarnie morskie itp.

Nagroda: używany 6057 Sea Serpent:
Ucieczka Przestępcy (powinno być "Banity", ale uznałem, że lepiej pasuje tu słowo "Przestępca")

Zbuduj scenę przedstawiającą złoczyńców unikających pojmania lub uciekających z więzienia. Pomysły: ucieczka z więzienia, tajemne miejsce spotkań, podróż w przebraniu.

Nagroda: używany 6042 Dungeon Hunters:
Wschodnie Średniowieczne Życie

Zbuduj średniowieczny budynek, który nie znajduje się w zachodniej Europie.

Nagrody: nowe 1269 White Ninja i 3051 Blaze Attack:
Życie Religijne

Pokaż, jaki wpływ na życie w mieście miało wydarzenie dziejące się w/nieopodal świątyni, kaplicy itp. Pomysły: wesele, pielgrzymka, pogrzeb, koronacja w kościele, święto, katedra, meczet, świątynia, zakon.

Nagroda: nowe (!) 6102 Castle Mini-Figures:
Trenowanie na Rycerza

Zbuduj 3 kolejne sceny przedstawiające giermka, który trenuje, aby zostać rycerzem.

Nagrody: używany 6067 Guarded Inn (!) i nowy zestaw "drewnianych" mieczy treningowych z BrickArms:

(nie mogę znaleźć zdjęć mieczy, sami Państwo poszukajcie :P )


Customowa Figurka Castle

Zrób realistyczną lub fantastyczną customową figurkę Castle. Możesz korzystać ze zmodyfikowanych klocków, customowych akcesoriów i/lub naklejek. Pomysły: rycerze, mnisi, wieśniacy, czarodzieje, elfy i wróżki.

Nagroda: nowy zestaw prototypów BrickArms.


Różne

To co zwykle :) - czyli: Czy Twoja praca nie pasuje do żadnej kategorii? Zgłoś ją tutaj! Ta kategoria nie ma limitów wymiarów płytki bazowej. Jednak pamiętaj, że niezależnie od wielkości MOCa jesteś ograniczony do 3 zdjęć.

Nagroda: używane 12x4801 Defence Archer (!):
Ceglany Zamek

Stwórz zamek zbudowany z wypalanych glinianych cegieł. Przykłady to między innymi zamki w Lidzie, Malborku i Mirze. Minimalne wymiary płytki bazowej to 32x32. Nie ma limitu maksymalnych wymiarów płytki, lecz pamiętaj o zasadzie 3 zdjęć.

Nagroda: używany 6073 Knight's Castle:
Zamek Fantasy

Wybuduj zamek inspirowany Twoimi ulubionymi opowieściami lub frakcją fantasy. Umieść w nim elementy architektoniczne, które zazwyczaj nie pojawiają się w normalnych zamkach. Pomysły: wieże na podporach, mosty między wieżami i unoszące się skały. Minimalne wymiary płytki to 32x32. Nie ma limitu maksymalnych wymiarów płytki, lecz pamiętaj o zasadzie 3 zdjęć.
Nagroda: nowy 7097 Trolls' Mountain Fortress:Master Builder

Tą nagrodę dostanie uczestnik, który będzie miał najwyższą średnią punktów z 6 kategorii.

Nagroda: 3739 Blacksmith Shop w stanie MISB (!!!):
Czy wezmą Państwo udział? Co Państwo sądzą o nagrodach i kategoriach?

Pozdrawiam, Dr Kilroy

4 komentarze:

 1. Witam serdecznie,
  trafilem na blog przypadkiem,a le bardzo sie ciesze z tego faktu :) Pomysl z konkursem oraz kategorie sa rewelacyjne :) Popieram takowe inicjatywy :) Oczywiscie wezme udzial w konkursie :) Przynajmniej sie postaram cos stworzyc z klockow, ktore mi pozostaly :)

  Zdjecia budowlii przesylac mailem? :) Czy moglbym prosic adres... Mozna go wrzucic w komentarz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki, że tak mówisz, ale wiesz, to nie jest konkurs na tym blogu. ;) Miło mi jednak, że przez moją stronę dowiedziałeś się o tym słynnym konkursie. Prace można zgłaszać tutaj. Mam nadzieję, że dołączysz do grona czytelników. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mysle, ze bede tu zagladal :) Poczatkowo pomyslalem, ze jest to konkurs organizowany przez tworcow bloga :) Moze by warto ogloscic cos swojego, chociazby o najmniejszy zestaw klockow ;)
  Ja do klockow powracam po dlugiej przerwie, wiec staram sie rozeznac co ciekawego w swiecie i spolecznosci klockow LEGO :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeba sie szkolic, oj trzeba :)

  OdpowiedzUsuń