25.5.11

Najlepsze zestawy Lego w historii - nr 8.

Witam!

Dzisiaj kolejny wpis na temat najlepszych zestawów Lego. Tym razem jest to zestaw, który już posiadam, a mianowicie:

5978 Sphinx Secret Suprise z serii Adventurers, podserii Egyptian Desert:Jako że ten zestaw znalazł się w moim posiadaniu już dłuższy czas temu, będzie mi łatwiej go ocenić.
Po pierwsze: ten zestaw jest świetnie zaprojektowany. Sfinks wygląda bardzo realistycznie i estetycznie. Dopełniają go statua Anubisa, zgrabny samochodzik, palma oraz genialne w swej prostocie obozowisko z ogniskiem i namiotem.
Po wtóre: jak się można spodziewać po zestawie Adventurers - jest bardzo bawialny. Twierdzę nawet, że pułapki i kryjówki w nim zawarte są najbardziej pomysłowe ze wszystkich z historii Adventurers. Są to mumia wyskakująca z wnętrza sfinksa po pstryknięciu w specjalną dźwignię, przewracający się obelisk (pod którym znajduje się schowek), a także kryjówka przed sfinksem, pod szarą płytką.
Zestaw zawiera 7 minifigów: Johnny'ego Thundera, Dra Kilroya, Pippin Read, Barona von Barrona, Slybootsa, mumię oraz szkielet. Rzadkie części to m.in. biała chusta na głowę szkieletu oraz przezroczysta kopuła użyta jako swego rodzaju gablota.
Dzięki tym wszystkim cechom uważam ten zestaw za najlepszy z serii Adventurers.

Pozdrawiam, Dr Kilroy

1 komentarz:

  1. Małe sprostowanie do ankiety - zestaw Fire Brigade ma oczywiście numer 10197. :) Przepraszam.

    Pozdrawiam, Dr

    OdpowiedzUsuń