3.3.10

Aquazone Monorail

Witam!

Niedawno przeglądałem Eurobricks i w temacie pt. "Best Monorail" odnalazłem zdjęcie pociągu Monorail z serii Aquazone, który nigdy nie został wydany. Z tego co jest tam napisane, miał nazywać się "Sea-Tron Monorail" i został zaprojektowany około roku 1990. Zdjęcie pochodzi z magazynu Brickjournal z lata 2009, z artykułu Marka Stafforda "The Truth About SPACE!".Po pierwsze dobór ludzików jest dość dziwny; w dolnym lewym rogu widać prawidłowego (przynajmniej dla mnie) nurka w żółtym kombinezonie, zaś na stacji widzimy dwóch czerwonych astronautów z serii Futuron, którzy pasują tutaj średnio. Reszta jest całkiem niezła - design charakterystyczny dla drugiej połowy lat 80, ale pojawia się kilka nowych elementów: podpory stacji, czerwone ćwiartki kopuły, żółte pierścienie przy samej kolejce, żółty silnik Monorail i niebieskie podpory do torów.
Nie widzimy tu całego zestawu, więc nie można określić, czy ma dużą, czy małą trasę, ale na oko można ocenić, że jest tego sporo. Fragment torów na dalszym planie jest niebieski - sugeruje to, że pociąg kursuje raz nad wodą, a raz pod nią. Najbardziej podobny jest raczej do pierwszego i klasycznego zestawu Monorail - 6990 Monorail Transport System, być może dlatego, że zostały zaprojektowane mniej więcej w tym samym czasie.Moim zdaniem firma Lego powinna była wydać ów Aquazone Monorail, na pewno spodobałby się zarówno AFOLom, jak i młodszym konsumentom.

Pozdrawiam, Dr

4 komentarze:

 1. Anonimowy17/3/10 10:43

  Wyjaśnij mi czemu kosmonautów z Futurona nazwałeś kosmonautami z CS?

  OdpowiedzUsuń
 2. Te symbole mają takie jak w CS, z resztą dla mnie to wszystkie Space sprzed Star Wars są klasyczne. :) Ale jeśli to tak bardzo razi, to zmienię na Futuron...

  OdpowiedzUsuń
 3. Spróbuję dokończyć notkę i ją dziś opublikować, ale gdyby mi się nie udało, zrobię to jutro. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Serdecznie przepraszam za brak notki, ale mam pracowity tydzień. Jeśli na tygodniu nie będę miał czasu (pewnie nie będę miał), to napiszę dłuższą notkę w tą sobotę.

  OdpowiedzUsuń