3.10.09

Nowy zestaw Exclusive - Imperial Flagship!

Witam państwa, od 1 stycznia 2010 roku pojawi się w sprzedaży nowy zestaw z serii Exclusive o nazwie Imperial Flagship (10210).Okręt składa się z 1664 części, w zestawie znajduje się dziewięć minifigurek: kapitan, jego córka, kapitan piratów z kajdankami, kucharz, porucznik, oraz 4 żołnierzy . Podpokład zawiera 4 armaty, skrzynki z amunicją, kule armatnie, muszkiety itp. oraz 3 latarnie, butelki, skrzynie ze skarbami, więzienie ze szczurem, kuchnię z jedzeniem i inne szczegóły.

Okręt dzieli się na 3 części. Znajdziemy na żaglowcu sześć okien, a także podnoszoną i opuszczaną kotwicę oraz koło sterowe. Wymiary historycznego okrętu to: 75 cm długości, oraz 60 cm wysokości. Wiek: od 14 lat.Cena: US $179.99, CA $229.99, UK £ 139.99, DE € 149.99.

Niestety cena zestawu w złotych na pewno będzie wysoka. Warto czekać na tego typu konstrukcje. Według mnie jest to najlepszy okręt jaki firma Lego kiedykolwiek zrobiła. Ilość szczegółów, dobra kolorystyka, realistyczny wygląd, spore wymiary, ilość klocków oraz duża ilość minifigurek to największe atuty tego zestawu. Kiedyś na pewno sobie go kupię ;-)Więcej zdjęć tutaj: http://www.flickr.com/photos/dunechaser/sets/72157622380736163/ i tutaj: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=404065

EDIT: Od Dra Kilroy'a: nie martwcie się, że blog umarł, nowa notka już niedługo. ;)

7 komentarzy:

 1. Główny pokład to ten wyżej. Tam gdzie armaty to podpokład.

  OdpowiedzUsuń
 2. Usunąłem Twojego komenta, ponieważ na takim eleganckim blogu nie należy pisać takich wyrażeń. Prawda, statek to nie to samo co okręt. Nie zwróciłem na to uwagi przy czytaniu. :) Poprawię na "okręt".

  OdpowiedzUsuń
 3. A jeszcze taki OT: to pierwsze zdanie tak jakoś mi się skojarzyło "Proszę państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm". :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Dr Kilroy - czemu uważasz, że ten blog jest elegancki? Blogujecie normalne prace, macie sztywny (ale nie elegancki) styl pisania... ;)

  Aha, i styl mnie drażni. I chyba nie tylko mnie. Ja mam małą poradę - poszukajcie jakiegoś stylu podobnego do tego co ma Szymon u siebie - jest czytelny, ładny i poukładany.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bądź co bądź nie będę tolerować przekleństw w komentach. ;) Styl... hm... Postaram się, tylko nie wiem na jaki. Poradzę się Ciebie wieczorem. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. I nie normalne, tylko eleganckie kaminiczki, eleganckie domki lub eleganckie winietki. :D

  OdpowiedzUsuń